Новини

Щодо надання одноразової компенсації єдиного внеску суб’єктам господарювання

Статтею 4 Закону України від 04.12.2020 № 1071-IX "Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб'єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" передбачене надання одноразової компенсації суб'єктам господарювання з метою відшкодування витрат, понесених на сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок).

   10 грудня 2020 року в Управлінні адміністративних послуг Полтавської міської ради відбувся онлайн-захід Презентація звіту «Експрес-аналіз місцевого бізнес клімату в м.Полтава» та Моніторингу впровадження Програми посилення конкурентоспроможності малого та середнього підприємництва м.Полтава на 2018-2022 роки».

   Звіт «Експрес-аналіз місцевого бізнес клімату в м.Полтава» та Моніторингу впровадження Програми посилення конкурентоспроможності малого та середнього підприємництва м.Полтава на 2018-2022 роки» підготовлено в рамках діяльності проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст»(Проект ПРОМІС), який впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади.

   Презентацію звіту та Моніторинг Програми під час заходу провела консультантка проекту ПРОМІС Ірина Ковра, модератором виступила регіональний координатор проекту Ірина Дудка.

   В онлайн-заходів взяли участь представники полтавського бізнесу, громадські організацій підприємців, причетні департаменти та управління Полтавської міської ради.

В ході обговорення звіту увага приділялась проблемам місцевого бізнесу, конкретним рекомендаціям для органів місцевого самоврядування щодо покращання місцевого бізнес-клімату та умов ведення підприємницької діяльності в місті, поглибленню взаємодії бізнесу і влади.

                              До уваги суб’єктів господарювання !

 

     З метою оперативного висвітлення законодавчих та інших змін, які стосуються діяльності підприємців в умовах пандеміїї, заходів державної підтримки бізнесу Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України спільно з Офісом розвитку малого і середнього підприємництва (SMEDO) створено загальний інформаційний ресурс для бізнесу під час карантину.

     Ресурс розміщений на : http://sme.gov.ua/covid19

     Крім того, запроваджений проект Business Index – системне опитування власників та керівників малого та середнього бізнесу з метою виявлення впливу наслідків економічної кризи, пандемії COVID-19 на бізнес та очікувань на 2021 рік.

      Цей проект має стати дієвим інструментом для подальшого формування державної політики підтримки суб’єктів малого іта середнього підприємництва, адже дозволить виявити та врахувати їх першочергові інтереси в цей економічно складний період.

   Представники малого та середнього бізнесу можуть долучитися до опитування за посиланням : http://web.gradus.app/business

ГО «Агенція сталого розвитку «АСТАР» організовує навчання для швейних підприємств «Швейний LEAN онлайн»

ШВЕЙНИЙ LEAN – навчальна програма для власників, топ-менеджерів та менеджерів середньої ланки швейного бізнесу.

Онлайн-курс дає змогу вивчити основи LEAN, розпочати впровадження ощадливого виробництва і насолоджуватися ефективним результатом, зменшуючи втрати і економлячи час та кошти.

 

Оголошення про проведення конкурсу «Кращі товари Полтавщини».

 Обласний конкурс «Кращі товари Полтавщини» - ініціатива керівництва облдержадміністрації, який проводиться в області з 2018 року.

  Враховуючи, що конкурс є заходом Комплексної програми розвитку малого та середнього підприємництва у Полтавській області на 2017-2020 роки, він ставить за мету популяризацію місцевих торгових марок, сприяння насиченню ринків області та України високоякісними і конкурентоспроможними товарами, виробленими на Полтавщині, а отже підтримку товаровиробників з числа МСП.

   Організатор конкурсу: Департамент економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій облдержадміністрації.

   Протягом конкурсного періоду (до 10.09.2020) Департамент приймає заявки на участь від суб’єкти господарської діяльності всіх форм власності, які провадять свою діяльність на території Полтавської області. Конкурс передбачає учасників 2 категорій: виробники харчових продуктів та майстри народних промислів.

  Продукція, яка за результатами конкурсного відбору буде визнана кращою, отримає місце на тематичних експозиційних банерах та стендах, розміщена на відповідних офіційних Інтернет-ресурсах.

 Щорічно за результатами проведення конкурсу формується промоційний двомовний каталог «Кращі виробники Полтавщини», який  буде розповсюджено під час офіційних іміджевих заходів обласного рівня, робочих зустрічей керівництва області з представниками торгово-економічних місій та розповсюджено через мережу дипломатичних установ України, акредитованих за кордоном. Все це дозволить якісно представити продукцію виробників Полтавщини на внутрішньому ринку з подальшою перспективою просування на міжнародні ринки.

 (Перелік документів)

     Мінекономіки спільно з Радою бізнес-омбудсмена 3 серпня 2020 року; о 11.00 год:, заплановано проведення вебінару на тему «Рада бізнес-омбудсмена - реальні кейси захисту бізнесу у державних органах» з метою ознайомлення суб’єктів підприємництва з інструментом представництва та захисту їх законних інтересів у відносинах з органами державної влади та місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання, що перебувають у сфері їх управління, та їхніх посадових осіб.

   Приєднатись до участі у вебінарі можливо заповнивши реєстраційну форму за посиланням: https://forms.gle/sUbXsXLPYit7vSebA.

 Контактна особа: Кузема Марина Валеріївна, тел. (044) 596-68-29, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

     Полтавська торгово-промислова палата  шукає нові напрямки діяльності для підприємців та менеджерів, розглядає можливу співпрацю у наданні нових послуг на виклики часу. Криза-це не лише загроза, але й шанс на новий вектор розвитку, тому враховуючи пріоритетні напрямки  для розвитку малого та середнього бізнесу на Полтавщині при   ПТПП  нещодавно були створені Міжрегіональний комітет підприємців та виробників  агропромислового комплексу та Комітет з питань туризму, культури та інновацій.

    Наступний крок, який свідчить,  що ПТПП  може бути ближча до підприємців та доносити до влади проблеми бізнесу, це створення Комітету платників податків та бюджетної політики при ПТПП. Запрошуємо підприємців, менеджерів, науковців стати членами нашого Комітету  для спільного вирішення нагальних питань щодо ініціювання внесення змін до  питань формування податкової політики, забезпечення бізнесу доступними кредитами,   державної закупівлі  товарів та послуг саме в українського виробника та інше.

Для довідок: для більш оперативного спілкування Viber  або  WhatsApp  +380666273050, відділ сприяння підприємництву Полтавської ТПП/Business promotion department of Poltava CCI <Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.>;

    Організації Полтави, що підтримують бізнес, запрошуємо стати частиною проекту Дія.Бізнес.

   Запрошуємо організації, що підтримують бізнес та бізнес-об’єднання стати частиною національної інфраструктури підтримки підприємництва. Міністерство цифрової трансформації України реалізує національний проект з розвитку підприємництва Дія.Бізнес, який має онлайн- і офлайн-складові.

    Онлайн-складова — це Національна онлайн-платформа для підприємців Дія.Бізнес https://business.diia.gov.ua.

    Офлайн-складова передбачає відкриття в різних регіонах України центрів підтримки підприємців.

      Головна мета проекту: консолідувати на одному веб-сайті Дія.Бізнес всю інформацію для допомоги потенційним та діючим підприємцям на локальному рівні.

    Кожен підприємець зможе знайти вичерпну інформацію про інкубатори та акселератори, центри підтримки підприємництва, фонди, бізнес-асоціації та інші об’єкти інфраструктури підтримки підприємництва у своїй громаді та регіоні.

     Пропонуємо організаціям, що підтримують бізнес та бізнес-об’єднання, заповнити анкету (примірник анкети) та надіслати на e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

1 червня 2020 року стартував проєкт “Медіапідтримка малого та середнього бізнесу”. 

У ході цієї активності Minfin.com.ua опублікує 30 історій про те, як невеликий бізнес переживає кризу. Матеріал перебуватиме на головній сторінці сайту один день, потім опуститься нижче новинною стрічкою.

До  участі запрошуються компанії, що:

  • зареєстровані та ведуть свою діяльність в Україні;
  • мають невеликий штат (до 50 співробітників);
  • не склали руки та адаптувались до карантину;
  • швидко навчилися працювати в нових умовах;
  • після карантину будуть використовувати кризовий досвід і не проти поділитися своїми спостереженнями з авдиторією.

Кількість учасників обмежена 30-ма компаніями.

Прес-реліз проєкту.

   Постановою Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 року № 341 «Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення»  запроваджено Порядок декларування зміни роздрібних цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, і товари протиепідемічного призначення, що необхідні для запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

     Ця постанова набула чинності з 18 травня 2020 року.

     Текст постанови, переліки товарів та Порядок декларування зміни роздрібних цін додаються.

     За відповідними роз’ясненнями можна звернутись ГУ Держпродспоживслужби у Полтавській області за тел. (0532)60-66-47, (0532)60-83-14.

     Постановою головного державного санітарного лікаря України внесені зміни до Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів  у закладах громадського харчування на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) та дозволено з 5.06.2020 обслуговування відвідувачів і у приміщеннях. (Постанова №32 від 02.06.2020)

    Протокольним дорученням Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Полтавської області, виходячи із епідемчної ситуації, що склалася на території Полтавської області, у відповідності до постанови КМУ від 20.05.2020 №392 "Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню  на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та етапів послаблення протиепідемічних заходів і рекомендацій Головного державного санітарного лікаря України, забороняється надання кальянних послуг  під час карантину.

   Попри небезпеку коронавірусу, який шириться Україною та світом не варто забувати і про небезпеку інших хвороб.

    Однією з небезпечних хвороб спільних для тварин та людей, спалахи якої час від часу фіксуються на території України, залишається трихінельоз.

    Задля недопущення захворювань людей та тварин на трихінельоз на території Полтавської області, Головне управління Держпродспоживслужби нагадує в чому полягає небезпека цієї хвороби та основні заходи щодо її профілактики.

    Трихінельоз - гельмінтозна хвороба тварин і людей. Статевозрілі гельмінти паразитують у кишечнику людей і тварин, а личинки збудника - у поперечно- посмугованих м'язах.

    Сприйнятливі до трихінельозу свині, коні, собаки, коти, дикі кабани, ведмеді, вовки, лисиці, борсуки, щури, їжаки, миші та інші всеїдні та м'ясоїдні ссавці, а також люди.