Новини

     Мінекономіки спільно з Радою бізнес-омбудсмена 3 серпня 2020 року; о 11.00 год:, заплановано проведення вебінару на тему «Рада бізнес-омбудсмена - реальні кейси захисту бізнесу у державних органах» з метою ознайомлення суб’єктів підприємництва з інструментом представництва та захисту їх законних інтересів у відносинах з органами державної влади та місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання, що перебувають у сфері їх управління, та їхніх посадових осіб.

   Приєднатись до участі у вебінарі можливо заповнивши реєстраційну форму за посиланням: https://forms.gle/sUbXsXLPYit7vSebA.

 Контактна особа: Кузема Марина Валеріївна, тел. (044) 596-68-29, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

     Полтавська торгово-промислова палата  шукає нові напрямки діяльності для підприємців та менеджерів, розглядає можливу співпрацю у наданні нових послуг на виклики часу. Криза-це не лише загроза, але й шанс на новий вектор розвитку, тому враховуючи пріоритетні напрямки  для розвитку малого та середнього бізнесу на Полтавщині при   ПТПП  нещодавно були створені Міжрегіональний комітет підприємців та виробників  агропромислового комплексу та Комітет з питань туризму, культури та інновацій.

    Наступний крок, який свідчить,  що ПТПП  може бути ближча до підприємців та доносити до влади проблеми бізнесу, це створення Комітету платників податків та бюджетної політики при ПТПП. Запрошуємо підприємців, менеджерів, науковців стати членами нашого Комітету  для спільного вирішення нагальних питань щодо ініціювання внесення змін до  питань формування податкової політики, забезпечення бізнесу доступними кредитами,   державної закупівлі  товарів та послуг саме в українського виробника та інше.

Для довідок: для більш оперативного спілкування Viber  або  WhatsApp  +380666273050, відділ сприяння підприємництву Полтавської ТПП/Business promotion department of Poltava CCI <Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.>;

    Організації Полтави, що підтримують бізнес, запрошуємо стати частиною проекту Дія.Бізнес.

   Запрошуємо організації, що підтримують бізнес та бізнес-об’єднання стати частиною національної інфраструктури підтримки підприємництва. Міністерство цифрової трансформації України реалізує національний проект з розвитку підприємництва Дія.Бізнес, який має онлайн- і офлайн-складові.

    Онлайн-складова — це Національна онлайн-платформа для підприємців Дія.Бізнес https://business.diia.gov.ua.

    Офлайн-складова передбачає відкриття в різних регіонах України центрів підтримки підприємців.

      Головна мета проекту: консолідувати на одному веб-сайті Дія.Бізнес всю інформацію для допомоги потенційним та діючим підприємцям на локальному рівні.

    Кожен підприємець зможе знайти вичерпну інформацію про інкубатори та акселератори, центри підтримки підприємництва, фонди, бізнес-асоціації та інші об’єкти інфраструктури підтримки підприємництва у своїй громаді та регіоні.

     Пропонуємо організаціям, що підтримують бізнес та бізнес-об’єднання, заповнити анкету (примірник анкети) та надіслати на e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

1 червня 2020 року стартував проєкт “Медіапідтримка малого та середнього бізнесу”. 

У ході цієї активності Minfin.com.ua опублікує 30 історій про те, як невеликий бізнес переживає кризу. Матеріал перебуватиме на головній сторінці сайту один день, потім опуститься нижче новинною стрічкою.

До  участі запрошуються компанії, що:

  • зареєстровані та ведуть свою діяльність в Україні;
  • мають невеликий штат (до 50 співробітників);
  • не склали руки та адаптувались до карантину;
  • швидко навчилися працювати в нових умовах;
  • після карантину будуть використовувати кризовий досвід і не проти поділитися своїми спостереженнями з авдиторією.

Кількість учасників обмежена 30-ма компаніями.

Прес-реліз проєкту.

     Постановою головного державного санітарного лікаря України внесені зміни до Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів  у закладах громадського харчування на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) та дозволено з 5.06.2020 обслуговування відвідувачів і у приміщеннях. (Постанова №32 від 02.06.2020)

    Протокольним дорученням Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Полтавської області, виходячи із епідемчної ситуації, що склалася на території Полтавської області, у відповідності до постанови КМУ від 20.05.2020 №392 "Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню  на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та етапів послаблення протиепідемічних заходів і рекомендацій Головного державного санітарного лікаря України, забороняється надання кальянних послуг  під час карантину.

   Постановою Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 року № 341 «Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення»  запроваджено Порядок декларування зміни роздрібних цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, і товари протиепідемічного призначення, що необхідні для запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

     Ця постанова набула чинності з 18 травня 2020 року.

     Текст постанови, переліки товарів та Порядок декларування зміни роздрібних цін додаються.

     За відповідними роз’ясненнями можна звернутись ГУ Держпродспоживслужби у Полтавській області за тел. (0532)60-66-47, (0532)60-83-14.

   Попри небезпеку коронавірусу, який шириться Україною та світом не варто забувати і про небезпеку інших хвороб.

    Однією з небезпечних хвороб спільних для тварин та людей, спалахи якої час від часу фіксуються на території України, залишається трихінельоз.

    Задля недопущення захворювань людей та тварин на трихінельоз на території Полтавської області, Головне управління Держпродспоживслужби нагадує в чому полягає небезпека цієї хвороби та основні заходи щодо її профілактики.

    Трихінельоз - гельмінтозна хвороба тварин і людей. Статевозрілі гельмінти паразитують у кишечнику людей і тварин, а личинки збудника - у поперечно- посмугованих м'язах.

    Сприйнятливі до трихінельозу свині, коні, собаки, коти, дикі кабани, ведмеді, вовки, лисиці, борсуки, щури, їжаки, миші та інші всеїдні та м'ясоїдні ссавці, а також люди.

   

  Для отримання допомоги на працівників по частковому безробіттю на період карантину, відповідно до Порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, затвердженого постановою КМУ №306 від 22.04.2020, та Законом України «Про зайнятість населення»

  РОБОТОДАВЦЮ НЕОБХІДНО ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ ЗА ПОСИЛАННЯМ: http://www.dopomoga.cnap-pl.gov.ua/

За консультаціями звертайтеся за телефонами: 0953337365, 0660168054

    Нагадуємо, що у Полтаві працює онлайн-сервіс для випуску довідок-перепусток для проїзду в громадському транспорті. Портал «Я-сервіс» дає змогу підприємцям буквально в кілька простих кроків сформувати базу даних працівників і роздрукувати для них спецперепустки.

    Зареєструвати кабінет керівника можна за посиланням Я-сервісу - https://xn--41a.in.ua/

   Також на головній сторінці сайту Полтавської міської ради та виконавчого комітету створено банер для швидкого переходу на портал.

     Алгоритм користування сервісом досить простий. Нижче публікуємо покрокову інструкцію з реєстрації та підготовки перепустки:

Крок 1. Переходимо за посиланням і реєструємося за допомогою електронної адреси.

Крок 2. Переходимо в особистий кабінет.

Крок 3. Переходимо на вкладення «Працівники».

Крок 4. Натискаємо на кнопку «Створити працівника».

Крок 5. Заповнюємо анкетні дані працівника.

Крок 6. Натискаємо на піктограму ока для перегляду профілю працівника.

Крок 7. Тиснемо кнопку «Створити дозвіл».

Крок 8. У вкладці «Дозволи» тиснемо на піктограму ока коло потрібного працівника.

Крок 9. Маємо сформовану довідку. Тиснемо комбінацію клавіш Ctrl+P (друк сторінки) та роздруковуємо перепустку та/або робимо скріншот для збереження на телефоні.

Все, перепустка готова для користування.

   Управління адміністративних послуг Полтавської міської ради звертається до суб’єктів господарювання, які експлуатують заклади роздрібної торгівлі, ресторанного господарства та сфери послуг, надавати документи на продовження терміну дії Погодження на встановлення режиму роботи закладу до приміщення Полтавської міської ради (вул. Соборності,36 з центрального входу), де у вестибюлі встановлена відповідна скринька управління. 

   Бланк заяви на продовження терміну дії Погодження розміщений на сайті управління адміністративних послуг Полтавської міської ради http://www.cnap-pl.gov.ua в розділі «Розвиток підприємництва», підрозділі «Погодження режимів роботи».

     За консультаціями, з приводу документів, які необхідно додати до заяви, прохання звертатись за телефоном відділу розвитку підприємницької діяльності – 56-40-58.

     Полтавською обласною державною адміністрацією прийняте розпорядження від 14.01.2020 № 28 «Про проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2021 році». Цим розпорядженням доведений перелік завдань, на реалізацію яких подаються інвестиційні програми та проекти регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2021 році, для участі у  конкурсному відборі (розпорядження з додатком додається).

      В ході конкурсу перевага буде надана інвестиційним програмам та проектам, які відповідають пріоритетам, визначеним у проекті Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2027 року, стратегічним та операційним цілям Стратегії розвитку Полтавської області на 2021- 2027 роки та планам заходів з їх реалізації.

      (Розпорядження)

  Управління адміністративних послуг Полтавської міської ради повідомляє, що Виконавчим комітетом Полтавської міської ради прийнято рішення № 66 від 16.03.2020 року «Про тимчасове зупинення роботи об’єктів загального користування, розташованих у м. Полтаві, з метою попередження розповсюдження захворюваності на гостру респіраторну інфекцію, спричинену коронавірусом COVID-19»

       З текстом рішення можна ознайомитись тут.

 

img 0449

     30 січня 2020 року в управлінні адміністративних послуг Полтавської міської ради відбулась підсумкова нарада з питання державної регуляторної діяльності у Полтавській міській ради та виконавчому комітеті у 2019 році, а також виконання плану-графіку проведення заходів з відстеження результативності по раніше прийнятим регуляторним актам.

     У нараді взяли участь представники структурних підрозділів місткої ради та виконавчого комітету, що є розробниками регуляторних актів, завідувач сектору Державної регуляторної служби у Полтавській області, Олег Моргун, керівник прес-служби Віталій Улибін.

img 0447

     В ході наради були підведені підсумки здійснення регуляторної діяльності виконавчим комітетом та Полтавською міською радою за 2019 рік,  акцентовано увагу на дотриманні вимог чинного законодавства щодо державної регуляторної політики при розробленні та прийнятті регуляторних актів, насамперед постанов Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 № 308 та від 16.12.2015 № 1151, які стосуються розробки аналізу регуляторного впливу та М-Тесту малого підприємництва.

img 0437

     Було також проаналізовано виконання плану-графіку проведення заходів з відстеження результативності за 2019 рік та розглянуте питання оприлюднення прийнятих регуляторних актів у друкованих засобах масової інформації.

img 0420

     Наприкінці наради було наголошено на безумовному дотриманні розробниками регуляторних актів законодавства про регуляторну діяльність при розробленні та прийнятті регуляторних актів у 2020 році.